Edukacja przez zabawę

Najlepszą formą nauki dla dzieci jest zabawa. To inwestycja w harmonijny, wszechstronny rozwój dziecka oraz w budowanie fundamentów jego dobrego samopoczucia, kompetencji i szczęścia. Przygotowane przez nas otoczenie daje dziecku możliwość pełnego i optymalnego rozwoju oraz pomaga rozwinąć się w różnych sferach: fizycznej, intelektualnej, społeczno–moralnej i emocjonalnej.

Dwujęzyczność

Dzieci przez cały dzień otoczone są dwoma językami – polskim i angielskim. Nasi nauczyciele anglojęzyczni zapewniają profesjonalne zajęcia i warsztaty na bazie bliskich dzieciom tematów. Dzieci uczestniczą w warsztatach kulinarnych „Cooking the Music” oraz „What a wonderful world” prowadzonych wyłącznie w języku angielskim i wzbogacających nie tylko dziecięce słownictwo, ale także inspirujących je do odważnego poznawania świata. W ramach czesnego realizujemy również naukę języka hiszpańskiego, która łącząc elementy zabawy, muzyki i ruchu sprzyja rozwijaniu dodatkowych kompetencji językowych.

image
image
image
image
Muzyka

Muzyka to nieodłączny element codzienności w Przedszkolach RMS. Nasze placówki realizują program edukacji muzycznej Lidii Bajkowskiej nagrodzony m.in. przez Ministra Kultury i Sztuki oraz rekomendowany przez MEiN i UNICEF. Prowadzimy szereg warsztatów i wydarzeń muzycznych według autorskich pomysłów Piotra Rubika. Muzyka jest dla nas ważna nie tylko z uwagi na sam walor uwrażliwiania człowieka na sztukę - rozwija pamięć, poszerza wyobraźnię, uwalnia spontaniczną ekspresję, ruch, śpiew, co bezpośrednio przekłada się na wspieranie rozwoju mowy wśród dzieci. Największy rozwój zdolności muzycznych następuje do około 9 roku życia, po tym okresie zatrzymuje się, można jedynie poszerzać ich zakres poprzez np. granie na instrumentach. Dlatego tak ważne jest, by umuzykalnianie zacząć jak najwcześniej.

image
image
image
image
Świadome żywienie

Przedszkola RMS kształcą zdrowe nawyki żywieniowe u dzieci dzięki współpracy z firmą Rewelacja catering. Nasz profesjonalnie skomponowany jadłospis przygotowuje Technolog Żywienia i Pani Dietetyk, kierując się indywidualnymi potrzebami każdego „Małego Klienta”, aby zapewnić dzieciom zdrową energię na cały dzień.

Bezpieczeństwo

To dla nas priorytet. Przedszkola RMS są dostosowane do wieku i możliwości maluchów. Nasze sale wyposażone są w meble, sprzęty, pomoce i zabawki przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym, co gwarantuje pełne fizyczne bezpieczeństwo, komfort i dobre samopoczucie. Dokładamy wszelkich starań, by przedszkole było dla dzieci drugim domem - szczęśliwym, przyjaznym i bezpiecznym. Chcemy, aby dzieci miło spędzały czas w nowym dla siebie środowisku oraz czuły, że są ważne i akceptowane.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń i umów się na spotkanie!

    * zapisy dzieci do grup przedszkolnych przez cały rok!